Dziecko

Kolorowe dni

Jak zapewnić dzieciom zdrowie, a jednocześnie sprawić, by ich ubranka zachowały intensywne kolory. Jesienią otacza nas szeroka gama kolorów. W tym czasie każda mama uwielbia

Jak zapewnić dzieciom zdrowie, a jednocześnie sprawić, by ich ubranka zachowały intensywne kolory.

Jesienią otacza nas szeroka gama kolorów. W tym czasie każda mama uwielbia codzienne spacery ze swoją pociechą, wśród różnobarwnych drzew i szeleszczących pod nogami liści. Kolorowy świat wpływa na nasze samopoczucie: poprawia zły nastrój, pobudza do działania, wzmaga aktywność i dodaje sił. Dlatego także w domu chcemy, aby wszystko, łącznie z ubraniami naszymi i naszych pociech, były równie barwne.

Aby zachować idealne kolory odzieży powinniśmy mieć na uwadze podstawowe zasady jej prania. Przede wszystkim, aby nie zepsuć różnorodności kolorów należy pamiętać o segregacji ubrań. Nie wszyscy wiedzą, że odzież w kolorze pomarańczowym można prać z ubraniami czerwonymi, ale czerwonych nie można łączyć z żółtymi. Do prania odzieży w kolorze niebieskim możemy bez obaw dodać ubrania zielone. Zasadą jest jednak, by nie mieszać np. odzieży granatowej z jasnoszarą. Ubrania granatowe należy prać z czarnymi, a jasnoszare z białymi.

Do zachowania idealnych kolorów odzieży naszej oraz naszych maluchów równie ważne są odpowiednie temperatury prania. Wypranie intensywnie kolorowych ubrań w temperaturze wyższej niż 40°C. (oprócz skarpetek, które powinny być prane w 60°C), może spowodować oddzielenie barwnika od tkaniny, przez co nasze pranie może stracić swój naturalny kolor – wyblaknąć lub, co gorsze, zafarbować.

Używając proszków do prania, które zachowują kolory, rodzice powinni jednocześnie mieć na uwadze zdrowie swoje oraz maluchów, zwłaszcza jeśli mają skłonności do chorób skórnych i alergii. Niestety zazwyczaj ubranka dzieci prane są w pralce razem z odzieżą dorosłych, a co gorsza w proszkach uniwersalnych tzw. „dla całej rodziny”. Dlatego bardzo ważną radą dla rodziców jest zwrócenie uwagi na skład chemiczny tego typu proszków do prania, gdyż zawarte w nich substancje zachowujące kolory i wywabiające plamy, mogą podrażniać wrażliwą skórę dzieci.

A to już wiesz?  Wychowywanie dzieci

By zapewnić maluchom bezpieczeństwo zalecane jest stosowanie produktów, których formuła nie narusza naturalnego PH, ograniczając tym samym możliwość podrażnienia delikatnej skóry. Dlatego, aby zachować intensywne kolory bielizny i innych ubrań z bawełny, lnu, włókien mieszanych oraz sztucznych, a jednocześnie zapewnić maluchom zdrowie, najlepszym rozwiązaniem jest hipoalergiczny proszek do prania JELP Color, który skutecznie usuwa wszelkie plamy i zabrudzenia, nie naruszając naturalnych kolorów tkanin. Proszek ten nie zawiera substancji drażniących (wybielaczy optycznych i rozjaśniaczy chemicznych, aktywatorów TAED i sztucznych barwników) i posiada neutralny zapach, w związku z czym zapewnia dzieciom idealną ochronę przed alergią i astmą. Hipoalergiczne właściwości proszku JELP zostały potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi oraz pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka.

Informacje o producencie JELP
Producentem proszku do prania JELP jest duńska firma Danlind, założona w 1928 roku przez rodzinę Lind. Danlind produkuje szeroką gamę specjalistycznych środków piorących, tj.: proszki do prania, tabletki do prania, proszki w koncentracie tzw. compact, płyny do prania i zmiękczania tkanin, środki czyszczące do zmywarek. Producent posiada certyfikaty środowiskowe ISO 14001 i EMAS. Główną marką firmy Danlind jest JELP, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dramers S.A.
W 2006 roku hipoalergiczny proszek do prania JELP został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Położnych, które uznało go za „najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy produkt dla noworodków i niemowląt”.
Więcej informacji >> www.jelp.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy