Alergeny pokarmowe Alergia Alergia na bia

Alergia na białko mleka krowiego

Mleko krowie jest powszechnie uważane za bardzo zdrowe – podaje się je nawet małym dzieciom. Jednak takie mleko może wywoływać alergię. Jakie objawy występują wtedy

Mleko krowie jest powszechnie uważane za bardzo zdrowe – podaje się je nawet małym dzieciom. Jednak takie mleko może wywoływać alergię. Jakie objawy występują wtedy u dziecka? Zwykle są to pojawiające się na policzkach dziecka szorstkie plamy. Czasami plamy te mogą występować w innych miejscach.

dziecko450.jpg

Jednak może nie skończyć się na plamach. U dziecka może występować również biegunka, wymioty, bóle brzucha. Zwykle lekarz, na podstawie tych objawów stwierdza, że dziecko ma uczulenie na białko mleka krowiego. Podobne objawy są przy nietolerancji laktozy – cukru mlecznego.

Co wtedy możemy zrobić? W jednym jaki w drugim przypadku, trzeba zupełnie wyeliminować z diety dziecka wszystko, co zawiera choćby małe ilości krowiego mleka.

Na alergię na białko mleka krowiego mogą cierpieć niemowląt i małe dzieci – jest to dość powszechny problem. Alegia ujawnia się zwylke już w pierwszych tygodniach po urodzeniu się dziecka. Nawet, jeśli mama karmi swoje dziecko piersią, to pokarmy, które spożywa, zawierające białko mleka krowiego, szkodzą także dziecku.
(more…)

hastagi na stronie:

#małe dzieci #dziecko #dzieci małe #dzieci #alergia na białko mleka krowiego #alergia na mleko krowie u niemowląt #male dzieci #uczulenie na białko #uczulenie na białko mleka krowiego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy