Alergia

Polski Dzień Spirometrii

W związku ze zgodą Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia na wsparcie inicjatywy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP obchodów Polskiego Dnia Spirometrii w

W związku ze zgodą Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia na wsparcie inicjatywy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP obchodów Polskiego Dnia Spirometrii w dniu 14 października 2011 roku informujemy, że w tym dniu przeprowadzona będzie ogólnopolska akcja badań spirometrii.

Bezpłatne badania prowadzić będą placówki ochrony zdrowia zgłaszające się do tej inicjatywy dobrowolnie, których listę zamieszcza organizator na stronach www.astma-alergia-pochp.pl.

Nadrzędnym celem obchodów Dnia Spirometrii jest zwiększenie świadomości na temat profilaktyki zdrowia płuc wśród społeczeństwa poprzez inicjowanie działań społecznych i naukowych w tym zakresie, które mają doprowadzić do zoptymalizowania opieki zdrowotnej nad pacjentem oraz uzyskanie przez niego kontroli nad własnym zdrowiem i jego poprawą.

Cele założone przez organizatorów są zbieżne z założeniami rozpoczętej przez Narodowy Fundusz Zdrowia realizacji projektu edukacyjnego “…liczy się każdy oddech…”`.

źródło – Departament Spraw Świadczeniobiorców nzf.gov.pl

hastagi na stronie:

#gromosław czempiński z synem

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy