Alergia

czytanie stało się naszą rodzinną tradycją

Milutkie czytanie rozwija Jak wynika z badań fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, 75% rodziców ocenia, że książki mają bardzo znaczący i pozytywny wpływ na rozwój

Milutkie czytanie rozwija

Jak wynika z badań fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, 75% rodziców ocenia, że książki mają bardzo znaczący i pozytywny wpływ na rozwój ich dziecka. Co ważne – odpowiedni dobór lektury pozwoli wpoić naszemu maluchowi nie tylko zamiłowanie do czytania, ale również inne wartości, np. jak zasady zdrowego odżywiania czy ekologiczne postawy.

.Regularne czytanie dzieciom, co najmniej 20 minut dziennie, pobudza ich wyobraźnię, poszerza słownictwo i stymuluje rozwój. – Łatwiej i wygodniej jest odtworzyć dzieciom bajkę na płycie DVD – mówi Anna
z Wrocławia, mama 4- letniego Janka i 2- letniego Kuby – Jednak wspólne czytanie stało się naszą rodzinną tradycją – swoistym rytuałem, na który dzieci niecierpliwie czekają.

Dzięki bajkowej formie, nawet najtrudniejszy temat może okazać się przystępny dla kilkulatków, dlatego lektury wybierajmy świadomie i z rozmysłem. Ważne, aby język i ilustracje były dostosowane do wieku naszych dzieci, jeśli o to nie zadbamy- mali słuchacze szybko znudzą się historią. Jeśli chcemy, aby czytanie miało charakter edukacyjny, warto po po jego zakończeniu porozmawiać chwilę o bajeczce (bohaterach, przygodach, problemach, itp.). Możemy również przygotować specjalne gry i zabawy (rebusy, kolorowanki, quizy) nawiązujące do przeczytanej bajki. W ten sposób utrwalimy najważniejszy przekaz płynący z książki i zapewnimy jednocześnie naszemu maluchowi dodatkową porcję rozrywki.

Uczy, bawi, wychowuje

Odkrywanie świata przed dziećmi to wielka przyjemność dla rodziców. I choć najmłodsi są wymagającymi słuchaczami, ich zachwyt i uśmiech zmobilizuje nawet najbardziej zmęczonego codziennymi obowiązkami dorosłego, do poświęcenia kilku chwil na czytanie. Jeśli brakuje nam pomysłów i inspiracji na następne wieczorne lektury, z pomocą może przyjść nowa promocja firmy Good Food – „Czytanie rozwija”. Do dwóch opakowań wafelków ryżowych musli Milutkie, dołączona jest jedna z serii książeczek „Milutkie wycieczki”. Dzieci poznają świat przyrody razem z sympatycznym, ciekawskim bohaterem Hipkiem Milutkim. Każda z trzech historii dotyczy innego, interesującego miejsca: „W powietrzu”, „W lesie”
i „Na jeziorze”. Na ostatnich stronach wszystkich pozycji tej kolekcji, znajdują się kolorowanki i proste łamigłówki dla małych moli książkowych. Firma Good Food, która dba
o edukację najmłodszych w dziedzinie zdrowego odżywiania, połączyła tym samym dwie, ważne dla rodziców wartości: czytanie i naukę zasad zbilansowanej diety.

A to już wiesz?  Kriokomora i masaż, czyli zabiegi rehabilitacyjne dla współczesnych mężczyzn

Milutkie musli są produktem dedykowanym dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Wafelki ryżowe nie tylko nie zawierają cukru, przez co zmniejsza się ryzyko próchnicy
u najmłodszych, ale również są bogatym źródłem magnezu i błonnika. Wszystkie produkty
z linii Milutkie są bezglutenowe.

Good Food Products Sp. z o.o. pochodzi z Poznania, zajmuje się produkcją żywności w segmencie przekąsek i pieczywa. Najpopularniejszą grupę produktową stanowią w nim wafle ryżowe. Firma uważana jest za jednego z prekursorów trendu zdrowego stylu odżywiania w Polsce i lidera jakościowego na rynku. Australijska technologia wypieku wafli ryżowych w powiązaniu z konsekwentną strategią pozwoliły Spółce bardzo szybko zaistnieć na rynku i odnieść sukces. GOOD FOOD jest obecnie największym w Polsce i jednym z największych na świecie producentów pieczywa ryżowego. Produkty Spółki sprzedawane są m.in. w Danii, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Litwie oraz Australii.

Good Food Products Sp. z o.o. otrzymała w tym roku Złoty Laur Konsumenta w kategorii wafli ryżowych oraz srebrny Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku dla wafelków Milutkie.

Good Food Products Sp. z o.o., Skórzewo, ul. Skórzewska 21, 60-185 Poznań, www.goodfood.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy