Uczulenie na jad owad

Uczulenia na jad owadów

Alergia na jad owadów to zwykle nietypowa i silna reakcja organizmu na ukąszenie owada. Cięższe reakcje występują zwykle po 30 roku życia chociaż
<%image(20051116-apap.jpg|48|66|alergia medicamentosa a alergia alergia a lactose sociedade brasileira de alergia alergia cutanea alergia a alimentos mama i dziecko cudowne dziecko w oczekiwaniu na dziecko alergia alimentos zróbmy sobie dziecko sennik dziecko alergia a medicamentos)%>

Alergia na jad owadów to zwykle nietypowa i silna reakcja organizmu na ukąszenie owada. Cięższe reakcje występują zwykle po 30 roku życia chociaż zdarzają się też u dzieci.

Reakcje alergiczne mogą wystąpić po ukąszeniu przez komary, muchy czy nawet pchły.

Znacznie poważniejszy charakter ma alergia na błonkówki, owady żądlące, spośród których najczęściej źródłem uczulenia w naszych warunkach klimatycznych są osy i pszczoły, a rzadziej szerszenie i trzmiele.
Jaka jest więc rada? Ja znalazłam taką poradę:
Osoby uczulone na jady owadów powinny mieć przy sobie zestaw pierwszej pomocy: pęsetę, strzykawkę, opaskę uciskową, środek odkażający, adrenalinę, hydrokortizon, lek p-histaminowy, preparat ß-adrenergiczny w aerozolu.

Osoby, które są uczulone, nie powinny przebywać na powietrzu same.

A to już wiesz?  Testy skórne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy