Wiadomości Branżowe

Seniorze weź udział w Olimpiadzie Sportowej „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”

Seniorze weź udział w Olimpiadzie Sportowej „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”
Już 24 maja tego roku w Łazach (woj. śląskie) odbędzie się wielkie święto Seniorów - Olimpiada Sportowa „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™ ”. Olimpiada Seniorów jest kolejnym wydarzeniem skierowanym do osób powyżej 55 roku życia, które odbywa się w ramach ogólnopolskiego programu – „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”. Program opiera się na dwóch filarach walki z bólem stawów: stosowaniu żelów przeciwbólowych oraz aktywności ruchowej. Olimpiada, organizowana wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku z Łazach odbędzie się po raz szósty.Na Olimpiadę Seniorów „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” zapraszamy wszystkie osoby powyżej 55 roku życia. Seniorzy będą mogli zarówno wziąć aktywny udział w dyscyplinach sportowych jak i zagrzewać rówieśników do rywalizacji. Podczas Olimpiady będzie można skorzystać ze wspólnej rozgrzewki Seniorów prowadzonej pod okiem fizjoterapeutów. Chętni będą mogli również wybrać się do specjalnych punktów fizjoterapeutycznych, w których

Już 24 maja tego roku w Łazach (woj. śląskie) odbędzie się wielkie święto Seniorów – Olimpiada Sportowa „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™ ”. Olimpiada Seniorów jest kolejnym wydarzeniem skierowanym do osób powyżej 55 roku życia, które odbywa się w ramach ogólnopolskiego programu – „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”. Program opiera się na dwóch filarach walki z bólem stawów: stosowaniu żelów przeciwbólowych oraz aktywności ruchowej. Olimpiada, organizowana wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku z Łazach odbędzie się po raz szósty.

Na Olimpiadę Seniorów „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” zapraszamy wszystkie osoby powyżej 55 roku życia. Seniorzy będą mogli zarówno wziąć aktywny udział w dyscyplinach sportowych jak i zagrzewać rówieśników do rywalizacji. Podczas Olimpiady będzie można skorzystać ze wspólnej rozgrzewki Seniorów prowadzonej pod okiem fizjoterapeutów. Chętni będą mogli również wybrać się do specjalnych punktów fizjoterapeutycznych, w których bezpłatnie, przez cały dzień będzie można korzystać z porad i pomocy fizjoterapeutów. Podczas rozgrzewki uczestnicy trenować będą zestaw „12 Ćwiczeń Dla Seniora Bez Ograniczeń” – opracowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Podczas całego olimpijskiego dnia dystrybuowany będzie specjalnie przygotowany „Poradnik o Zdrowiu Stawów i Swobodzie Ruchu”, opisujący ćwiczenia i wskazówki jak walczyć z bólem stawów i cieszyć się aktywnością ruchową.

Spodziewana liczba Seniorów biorących udział w zmaganiach sportowych Olimpiady to około 700 osób. Udział w Olimpiadzie jest otwarty dla wszystkich Seniorów! 24 maja organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, kajakarstwo, pływanie, tenis ziemny, strzelectwo, przełaje rowerowe czy tenis stołowy.

Wydarzeniom będzie towarzyszyć także program artystyczny o tematyce prozdrowotnej przygotowany przez poszczególne Uniwersytety.

Jeżeli chcesz dołączyć do olimpijskiej drużyny Seniorów „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” – wejdź na stronę www.rozruszajstawy.pl lub zadzwoń pod numer: 0800 007 123 i dowiedz się więcej. Liczba osób w grupie „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” jest ograniczona  – dlatego nie wahaj się i zgłoś się już dziś! 

A to już wiesz?  Jaka woda dla najmłodszych

Współorganizacja Olimpiady to jedno z działań programu „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”, który w praktyczny sposób pokazuje, jak walczyć z dolegliwościami bólowymi stawów, w tym wywołanymi chorobą zwyrodnieniową stawów.

***

O programie „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”:

Z myślą o osobach cierpiących na uciążliwe bóle stawów, firma Novartis Poland, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii, stworzyła unikalny program „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”. Akcja w praktyczny sposób uczy, jak walczyć z  bólem stawów, a tym samym – wspiera starszych Polaków w poprawie komfortu ich życia. Program bazuje na dwóch podstawowych filarach walki z bólem stawów: stosowanie  żeli przeciwbólowych oraz aktywność ruchowa.

W ramach programu „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”, Seniorzy w całej Polsce mogą korzystać z autorskiego, opracowanego przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii zestawu „12 Ćwiczeń Dla Seniora Bez Ograniczeń” (do pobrania również ze strony internetowej www.rozruszajstawy.pl ), a także wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach ruchowych z fizjoterapeutami w wybranych miastach. Ważnym elementem działań programu jest także współorganizacja Olimpiady Sportowej Seniorów „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”.

Program „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” jest współorganizowany z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii oraz Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Reportaże z dotychczasowych spotkań, informacje o planowanych aktywnościach oraz materiały na temat walki z bólem stawów można odnaleźć na stronie internetowej – www.rozruszajstawy.pl.

***

O Voltaren® MAX:

Voltaren® MAX, żel został opracowany specjalnie z myślą o osobach, które cierpią przede wszystkim na, uporczywe bóle stawów. Dzięki zawartości maksymalnej dawki substancji czynnej o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, Voltaren® Max to jedyny żel przeciwbólowy, który działa aż do 12h.[1]

[1] Wśród wszystkich żeli przeciwbólowych dostępnych bez recepty

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i jest skierowany do Państwa w ramach przysługującego prasie prawa do bieżących informacji na temat nowych produktów leczniczych lub ich nowych właściwości. Materiał ten opisuje właściwości produktów leczniczych, który to opis – po jego upublicznieniu – może być uznany za reklamę tychże produktów w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne. Z uwagi na powyższe uprzejmie prosimy o redagowanie ewentualnych informacji prasowych z użyciem niniejszego materiału w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.                        

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

A to już wiesz?  Zdrowe powietrze w mieszkaniu. Jak zadbać o dobry mikroklimat?

VOLTAREN MAX –  Diklofenak dietyloamoniowy 23,2 mg/g, żel. Wskazania do stosowania: Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.  Stosowany jest w miejscowym leczeniu: dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń) ,  bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. dorośli (powyżej 18 lat): ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostatni trymestr ciąży, u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat. Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy , v.VII.2012, PL1404199024

Źródło Voltaren MAX. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy