Wiadomości Branżowe

Namalujmy dzieciom lepszą przyszłość

Nowy zwyczaj na pierwszy dzień wiosny – wprowadzony

Wczoraj, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny na Polu Mokotowskim zakwitło dobro.

Natalia Kukulska ze swoim chórem z „Bitwy na Głosy”, młodzież z warszawskich szkół i inni przyjaciele SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce wzięli udział w akcji „Namalujmy dzieciom lepszą przyszłość”.

Za sprawą uczestników imprezy dwa puste billboardy w mgnieniu oka zamieniły się w wiosenne słoneczne plakaty zachęcające do przekazywania 1% podatku na rzecz porzuconych i osieroconych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Do malowania zagrzewał chór Natalii Kukulskiej i zespół muzyków z Pracowni 13 bębnów. Pracami kierował  grafficiarz Darek Paczkowski.

Mamy nadzieję, że to radosne czynienie dobra przez młodych ludzi stanie się kolejnym zwyczajem pierwszego dnia wiosny.  Do zobaczenia za rok!

Efekty pracy ludzi o wielkich sercach  można podziwiać przy Polu Mokotowskim w Warszawie, naprzeciwko SGH. Billboardy będą tam wisieć do końca miesiąca.

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Obecnie ma 1250 podopiecznych i prowadzi:

• 4 SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie

• 3 Młodzieżowe Wspólnoty Mieszkaniowe w Kraśniku, Siedlcach i Koszalinie oraz Dom Młodzieży w Lublinie

• 3 Rodzinne Domy Czasowego Pobytu – dwa w Biłgoraju i jeden w Ustroniu

• 10 Programów Umacniania Rodziny w Lublinie oraz gminach Karlino, Biłgoraj i Skórzec.

 

Stowarzyszenie jest częścią międzynarodowej organizacji SOS-Kinderdorf International, obecnej w 132 krajach na całym świecie. Więcej informacji www.wioskisos.org

 

Źródło SOS Wioski Dziecięce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy