Zdrowie

Skuteczny sposób na chore gardła u najmłodszych dzieci

Skuteczny sposób na chore gardła u najmłodszych dzieci! Zapalenie górnych dróg oddechowych u dziecka, to częsty problem, z którym borykają się rodzice. Objawu takiego jak

Skuteczny sposób na chore gardła u najmłodszych dzieci!

Zapalenie górnych dróg oddechowych u dziecka, to częsty problem, z którym borykają się rodzice. Objawu takiego jak ból gardła nie należy lekceważyć, ponieważ pozostawiony sam sobie, może prowadzić do rozwoju poważnych chorób i powikłań. Do najbardziej powszechnych przypadłości należą: ostre zapalenia gardła (najczęściej o etiologii wirusowej) praz angina (chora o etiologii bakteryjnej z często towarzyszącym jej zapaleniem migdałków podniebiennych). Dowiedz się, dlaczego dziecięcy organizm jest tak podatny na przeziębienie oraz jak radzić sobie z atakiem chorobotwórczych drobnoustrojów.

Dlaczego Twoje dziecko choruje tak często?
Warto wiedzieć, że 70-90% infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych jest wywołanych przez wirusy (adenowirusy, rhinowirusy, coronawirusy, enterowirusy i inne). Infekcje bakteryjne stanowią 10-30% przypadków. Podatność na choroby dróg oddechowych u najmłodszych dzieci jest związana w dużej mierze z niedojrzałością układu odpornościowego. To właśnie w okresie dzieciństwa układ immunologiczny człowieka „uczy się” unieszkodliwiać chorobotwórcze drobnoustroje i skutecznie radzić sobie z nimi w przyszłości.

Jak sobie poradzić?
W trakcie choroby górne drogi oddechowe są często wysuszone, wskazane jest zatem ich odpowiednie nawilżanie. Jednym ze sposobów jest częste podawanie dziecku płynów. Warto również na ten czas zmienić dietę maluszka i podawać mu przede wszystkim ciepłe i łagodne zupy, które rozgrzeją organizm i pomogą mu w walce z chorobą. Korzystny wpływ ma sen i odpoczynek, a także unikanie pomieszczeń klimatyzowanych. Aby wspomóc domowe sposoby, warto sięgnąć po sprawdzony lek. Ale czy wszystkie preparaty są przeznaczone dla najmłodszych dzieci? Skuteczne działanie przyniesie Tantum Verde, które dzięki zawartości benzydaminy wykazuje działanie przeciwbólowe, zmniejsza zaczerwienie i obrzęk wywołane infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Ten lek jest bezpieczny nawet dla najmłodszych – 1 dawka na 4 kg masy ciała!

Jak dokładnie działa benzydamina?

Benzydamina ma szerokie spektrum działania. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne oraz miejscowo znieczulające. Ta kompleksowość jest atutem wśród substancji używanych do produkcji leków na ból gardła. Lek ten jest dobrze tolerowany i szybko przenika do miejsca objętego stanem zapalnym. Przy miejscowej aplikacji preparatu przenikanie substancji czynnej do krwiobiegu ograniczone jest do minimum – dlatego też nie wykazuje działania ogólnoustrojowego. Warto wiedzieć, że benzydamina używana do produkcji Tantum Verde jest wytwarzana bezpośrednio przez Angelini Pharma we Włoszech – według najwyższych możliwych standardów, a jej czystość wynosi minimum 99%!

A to już wiesz?  Badania dla mężczyzn czyli dlaczego mężczyźni się nie badają?

Aerozol może być stosowany u dzieci poniżej 6 roku życia! Sprawdza się doskonale u maluchów, które nie opanowały jeszcze umiejętności ssania pastylki (1 dawka leku już na 4 kg masy ciała). Dodatkowo opatentowany, wysokiej jakości aplikator zapewnia szybkie i bezpieczne podanie leku bezpośrednio do źródła bólu – miejsca zapalenia!

Cena detal za op. 30ml: ok. 24 zł
Dystrybutor – Angelini Pharma Polska
OTC- produkty lecznicze wydawane bez recepty.

Więcej informacji na temat firmy oraz dystrybuowanych produktów na stronie: www.tantumverde.pl

Tantum Verde, 1,5 mg/ml Benzydamini hydrochloridum aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle.
Wskazania: Produkty lecznicze stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii a także po intubacji.
Przeciwwskazania: Produkty lecznicze są przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w ich skład.
Podmiot odpowiedzialny:Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.
Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o., 05-552 Łazy, ul. Podleśna 83.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy