Okiem eksperta: jak skutecznie walczyć z łysieniem androgenicznym?

Najczęstszą przyczyną łysienia androgenicznego u mężczyzn jest nadmiar testosteronu. Proces utraty włosów nie jest jednak nieodwracalny i dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dermatologicznym można wygrać tę nierówną walkę w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.

Jak powstaje problem?

Człowiek traci dziennie około 100-200 włosów i nie jest to zjawisko, które powinno nas niepokoić. Kłopot pojawia się wtedy, gdy ich liczba staje się dwukrotnie większa, a włosy znacznie przerzedzają się na czubku głowy i w okolicach skroni. Do łysienia androgenicznego dochodzi wtedy, gdy enzym 5-alfa-reduktaza, konwertuje testosteron w dihydrotestosteron – jeden z dominujących męskich androgenów. W wyniku tego procesu DHT wiąże się z receptorami na mieszkach włosowych i doprowadza do ich stopniowej miniaturyzacji. Od tej chwili włos staje się cieńszy, aż w końcu obumiera, powodując widoczne prześwity skórne. Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu choroby jest niedostateczna dbałość o odżywianie i pielęgnację skóry głowy. Wysoki poziom hormonów powoduje nadmierną aktywność gruczołów łojotokowych, a te pogarszają kondycję i budowę włosa.

Ta przypadłość ma często charakter dziedziczny i jest najczęstszą przyczyną utraty włosów u mężczyzn. Stąd nie tak trudno oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska w kolejnych pokoleniach.

Szukając rozwiązania

Jest wiele sposobów radzenia sobie z niekomfortowym, często wstydliwym procesem łysienia. Prowadząc badania nad procesem utraty włosów i możliwością ich odbudowy, otrzymano wyniki, które pokazują, że proces osłabienia mieszków przez DHT można skutecznie odwrócić: używając do tego specjalistycznych preparatów, opracowanych przez lekarzy dermatologów. Obecnie na rynku istnieje wiele produktów o właściwościach wspomagających, jednak nie wszystkie mają naturalny skład, co jest szczególnie ważne w procesie odbudowy struktury delikatnego włosa. Z myślą o bezpiecznej i efektywnej terapii opracowano Revivogen – preparat dermatologiczny oparty na dobroczynnych kwasach alfa – i gamma-linolenowych. Preparat odwraca proces miniaturyzacji mieszków włosowych w trzech krokach:

  • W początkowej fazie kuracji wychwytuje enzym 5AR i w znacznym stopniu ogranicza produkcję DHT
  • Blokuje powstały wcześniej DHT i przeciwdziała jego połączeniu z receptorami na mieszkach włosowych
  • Pobudza uśpione mieszki włosowe i aktywuje cykl wzrostu włosa

- Kuracja właściwa trwa od 6 do 8 tygodni. W tym okresie należy używać preparatu codziennie – mówi Ewa Korszewska, ekspert firmy POLMAX, jedynego dystrybutora preparatu Revivogen na rynek polski. Najlepiej jeśli połączymy terapię ze wspomagającym działaniem oczyszczającego szamponu, który likwiduje sebum i nadmiar DHT oraz odżywką, pogrubiającą i odbudowującą zniszczoną strukturę włosa. W 6 tygodniu stosowania Revivogenu pojawiają się nowe, widocznie zagęszczone włosy, a fryzura zaczyna nabierać puszystości. Maksymalne efekty osiągniemy między 12 a 18 tygodniem codziennego stosowania preparatu. – dodaje Korszewka. 

Dolegliwość łysienia androgenowego, choć rzadziej, dotyka także kobiet. Bez żadnych przeciwskazań mogą one sięgnąć po terapię preparatem, zyskując pewność, że nie wywoła on niepożądanych skutków ubocznych.

Jak dbać o włosy w procesie rekonwalescencji

Zmęczone i osłabione włosy wymagają szczególnej opieki i troski. Chcąc uchronić podatne na uszkodzenia mieszki należy długotrwale stosować przeznaczone do tego preparaty, a także zmienić dietę na bogatą w witaminy i minerały oraz dołożyć starannie dobraną suplementację. Warto zaopatrzyć się w produkty zawierające żelazo, cynk, selen i krzem. Wybierając szampon, zwróćmy uwagę na ten najbardziej naturalny, pozbawiony nadmiaru substancji chemicznych. Równie ważna jest regularność w stosowaniu odżywek i masek do włosów.

Wskazane jest również pozostanie pod kontrolą dermatologa, który, w razie nawrotu, szybko zdiagnozuje problem i wdroży odpowiednie leczenie.

Łysienie androgeniczne to proces, który można odwrócić. Dzięki opracowanym przez specjalistów preparatom, leczenie staje się niekłopotliwe i wymaga niewiele więcej uwagi niż codzienna higiena.

Źródło POLMAX. Dostarczył netPR.pl
Authors
Tags , , ,

Related posts

Top