Alergia zimą

W zimie łatwiej jest o przeziębienie czy poważniejszą chorobę. Wtedy też bardziej dziecko jest narażone na objawy chorób alergicznych, takich jak astma
oskrzelowa czy alergiczny nieżyt nosa.

Równocześnie w zimie nie ma wielu alergenów, np. pylenia traw. Jednak właśnie wtedy jesteśmy narażeni na alergeny występujące wewnątrz pomieszczeń. Dziecko najwięcej czasu spędza w domu czy w szkole, zawsze w pomieszczeniach zamkniętych. W pomieszczeniach zaś jest narażone na wiele alergenów. Głównie są to roztocza kurzu domowego, grzyby pleśniowych, karaluchy czy nawet alergeny pochodzenia zwierzęcego.

Zima to wiele możliwości usunięcia roztoczy kurzu domowego ponieważ są one bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Można więc, w czasie mrozu, wystawić na balkon poduszki, materac czy nawet jakiś mebel z pokoju dziecka, aby pozbyć się alergenów.

Jeżeli Twoje dziecko jest uczulone na alergeny roztoczy to koniecznie trzeba często wietrzyć mieszkanie. Książki powinny być w zamkniętych szafkach lub za szybką. Jeżeli chodzi o dywany, to zdecydowanie łatwiej jest bez nich. Jednak dziecko musi się gdzieś bawić. Powinnaś wtedy odkurzać je specjalnym odkurzaczem.
Jeżeli chodzi o pościel, poduszki, kołdry itp., powinnaś je prać w temperaturze powyżej 60 stopni. Co robić z materacem, zabawkami itd.? Można właśnie je wymrażać.

Related posts

One Comment;

Comments are closed.

Top